× Úvod Traincraft Pravidla Dynmapa Hlasuj FAQ Návody
TrainCraft.cz | FAQ

FAQ


Jak se mám napojit na železnici?

Požádejte o napojení adminy na discrodu a někdo z nás Vám přípojku udělá nebo dá povolení na stavbu na trati. Pokud budete chtít stavět jen nádraží, nejlépe požádejte předem a nádraží postavte na hlavní železnici, aby se nedělal zbytečně další uzel.


Nejde mi spustit launcher, co mám udělat?

Windows:

Zkuste program spustit jako správce (klikněte pravým tlačítkem na launcher a „Spustit jako správce“), pokud bude padat dál, klikněte pravým tlačítkem na launcher, „Vlastnosti“ a v záložce „Kompatibilita“ zkuste jinou verzi Windows. Pokud bude i dál padat, zkontrolujte ve vlastnostech počítače, jestli náhodou nemáte 32bit operační systém a nenainstalovali si 64bit javu. Javu najdete v C:\Program Files\Java. Pokud máte 64bit javu na 32bit systému, 64 bitovou odstraňte a nainstalujte znovu 32 bitovou verzi. Pokud nic z toho nepomáhá, jednoduše zkuste launcher odstranit i se soubory v C:\Users\uživatel\AppData\Roaming/.technic a stáhnout znovu.

Linux:

Pokud jen otevírá něco jiného, klikněte pravým na launcher a ve vlastnostech v záložce „Oprávnění“ zaškrtněte, že launcher chcete spustit jako aplikaci. Pokud launcher vyhazuje chybové okno, zkuste ho spustit z konzole příkazem „java -jar názevprogramu.jar“. Pokud máte javu nainstalovanou špatně nebo 64 bitovou verzi na 32bit systému, doporučuji spíš příkaz do konzole „sudo apt-get install default-jre“, tento příkaz vám nainstaluje správnou stabilní verzi javy se správným umístěním. Pokud stále nejde, zkuste příkazy: „sudo apt-get autoremove openjdk-11-jre“ a poté „sudo apt-get install openjdk-8-jre“, jestli navíc bude vyhazovat chybové okno, spusťte ho příkazem „java -jar TechnicLauncher.jar“. Pokud nic z toho nepomáhá, jednoduše zkuste launcher odstranit i se soubory v domovské složce/.technic a stáhnout znovu. Normálně se složka .technic nezobrazuje, musíte si zaškrtnout, že chcete zobrazit skryté soubory.

Pokud nic z toho nebude fungovat, neváhejte nás kontaktovat na discordu. S Mac jsem bohužel nikdy nepracoval, protože Apple ho dává jen na své dražší počítače, proto se omlouvám uživatelům Applu, že tu pro Vás není řešení.


Nejde mi spustit traincraft modpack, co mám udělat?

Zkontrolujte v launcheru (vpravo nahoře) „Nastavení spouštěče“, jestli máte nastaveno dostatek RAM. Minimum 3GB, doporučené 5GB. Pokud pořád modpack nepůjde spustit, pošlete nám crash report, možností je hodně.


Jak se mám připojit na server, pokud mi server vyhodí „Failed to login: The authentication are currently down for maintenance."?

Pro tuto chybu jsem si dovolil zkopírovat návod od Crona:

Na toto jsem nasel uz pred casem zpusoby reseni, problem se ale muze vytratit i sam.

  1. způsob: odhlasit se z launcheru a vypnout jej, jit na stranku minecraftu/mojangu ( https://account.mojang.com/password ), a zmenit si heslo, pote se znovu prihlasit v launcheru
  2. způsob: zavrit minecraft, vypnout modem/router, pockat 1m a zase modem zapnout, pote znovu spustit minecraft
  3. způsob: zavrit minecraft, zadat do hledani v systemu CMD a spustit jej jako spravce, pote v CMD napsat „ipconfig /flushdns“ bez uvozovek, restartovat modem/router a znovu spustit minecraft
  4. způsob: pouzit jiny launcher nez technic, napriklad original launcher (ale vyzaduje umet instalovat forge do nej a presunout do dane slozky balicek stazeny z Technicu)


Bude někdy nábor do admin týmu?

Nábory se na tomto serveru nedělají, pokud hrajete již delší dobu, můžete napsat, proč byste do týmu chtěli, co umíte a poté čekat, jestli vás někdo doporučí. Samozřejmě je nesmysl přijít na server a po pár dnech hraní napsat, že chcete do týmu a nic k tomu, je potřeba se i rozepsat.